Prostě sexy

28. ledna 2007 v 16:18
KARTA FILMU

Prostě sexy

The Sweetest Thing, USA, 2002
Česká premiéra 22. srpna. 2002

Recenze v kostce

Netradiční romantická komedie o nezadaných třicítkách, která se pokouší demytizovat slabší polovinu lidstva. Výsledkem je spíše jakási snůška scének, videoklipů a vtipů, která nedrží pohromadě.
Čtenáři hodnocení čtenářů: Premiere hodnocení Premiere:Hlasujte »
Režie:
Roger Kumble
Hrají:
Cameron Diaz, Christina Applegate, Selma Blair, Thomas Jane.
Distribuce:
Falcon

RECENZE PREMIERE

Přestože to v romantických komediích nebývá zvykem, i ženy balí chlapy na jednu noc, komentují jejich tělesné přednosti, masturbují, z večírků se vracejí zpité pod obraz, mluví vulgárně o sexu a v noci se jim zdá o největším orgasmu jejich života. A když si k tomu všemu ještě představíte, že jsou pořádně praštěné (i když jim už táhne na třicet) a nezadané (přestože pravidla soužití mužů a žen mají v malíčku) - máte před sebou hrdinky komedie Prostě sexy: Christinu, Courtney a Jane. Sebevědomé "single třicítky", vedle kterých vypadá Bridget Jonesová s tíhou svých mindráků jako chudá příbuzná.
Dalším překvapením na poli romantické komedie je autorka scénáře Nancy M. Pimentalová - jinak vystudovaná inženýrka chemie a jedna ze scenáristek kresleného South Parku. Její scenáristický debut s nápadem demytizovat slabší polovinu lidstva je příjemně neotřelý, záhadou ovšem zůstává, proč podobný film režíruje muž. Nic proti Rogeru Kumbleovi (Velmi nebezepčné známosti), ale chování jednotlivých hrdinek by bylo mnohem pochopitelnější, kdyby se ho scenáristka ujala sama.
Mám ráda Cameron Diazovou, Christinu Applegateovou i humor South Parku, líbí se mi nápad ukázat ženy v jiném světle a pobavila mě i scéna, kdy se piercing na penisu zasekne o mandli jedné z přítelkyň a "katastrofě" přihlíží celý dům, policejní hlídka i posádka ambulance, jenže tahle komedie vůbec nedrží pohromadě. Jde o jakousi snůšku scének, videoklipů a vtipů, a zdaleka ne všechny se dají řadit k těm povedeným. Film navíc postrádá tempo i gradaci - prostě jen běží a najednou je tu konec. A ten jediný vás na téhle romantické komedii nepřekvapí.

ORTEL: Film, který by se měl distribuovat jen po částech. Jako celek nedává smysl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama