Piráti z Karibiku: Na konci světa-shrek 3

28. ledna 2007 v 16:21
Piráti z Karibiku: Na konci světa

Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Režie: Gore Verbinski
Scénář: Ted Elliot, Terry Rossio
Hrají: Johnny Depp, Orgando Bloom, Keira Knightley, Geoffry Rush, Yun-Fat Chow
Datum české premiéry: 24.května 2007
Will, Elizabeth a zmrtvýchvstalý kapitán Barbossa se vydávají až na samotný konec světa, aby zachránili Jacka Sparrowa, toho času v trávícím ústrojí Krakena. Do cesty se jim staví nejenom starý známý Davy Jones se svým prokletým korábem Bludný Holanďan, ale řada přijde i na orientálního piráta Sao Fenga v podání Chow Yun-Fata (hvězda hongkongských filmů Johna Woo). Třešničkou na dortu pak bude Keith Richards coby Sparrow starší.
: Kdo by na to do kina nezašel? Jen doufám, že se z Deppova Sparrowa definitivně nestane karikatura a celá trilogie bude náležitě uzavřena. Další díly jsou podle mě naprosto zbytečné. Ale řekněte to Jerrymu "Chci další miliardu Georgeů Washingtonů" Bruckheimerovi.
LR: Jestliže byla Truhla mrtvého muže zamotaná, třetí díl na tom nebude s tou hromadou postav a proplétajících se zápletek o nic lépe. Nicméně jsem hodně zvědavý, jak se s tím dvojice scénáristů poprala. Tuhle sérii táhne na zádech Johnny Depp, stejně jako nese obří želva A Tuin kotouč Zeměplochy. Jeho souboj s žaludečními šťávami Krakena by mohl být zajímavý.
Shrek Třetí
Shrek the Third
Režie: Chris Miller, Raman Hui
Scénář: Jeffrey Price, Peter S. Seaman
Hrají: Mike Meyers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, Antonio Banderas, John Cleese, Justin Timberlake
Datum české premiéry: 14.června 2006
Když se Shrek ožení s Fionou, poslední věcí na světě, kterou by chtěl dělat, je kralování. Jenže král Herold kuňká a zelenému zlobrovi nic jiného nezbývá. Jedině, že by za pomoci Oslíka a Kocoura v botách (kteří si vyměnili těla) našel vhodného kandidáta na trůn. Může jím být středoškolský ulejvák Artuš? A ubrání Fiona s komandem princezen království před úlisným Krasoňem? Zřejmě ano, protože čtvrtý díl už je naplánován na rok 2009.
: Zápletka je originální dost, vtípků bude určitě hromada, a tak jen doufám, že tvůrci tentokrát uberou na zbytečných muzikálových číslech.
LR: Zápletka s výměnou těl je originální asi jako vtipy o policistech, ale zlobří série stejně vždycky stavěla na klišé a jejich bourání. Nečekám lepší díl, než byly předchozí dva, v záplavě rychlokvašených animáků potěší alespoň osvědčené jméno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama